copywriting

Zarabianie na pisaniu tekstów

Rozwój biznesu internetowego i wynikające z niego powstanie branży pozycjonowania spowodowało, że w obecnych czasach praktycznie każdy może zarabiać lub dorabiać sobie pisząc teksty. Korzyści z pisania mogą czerpać już nie tylko pisarze, publicyści i dziennikarze, bowiem chyba najbardziej pożądanym obecnie rodzajem tekstów stały się artykuły typu SEO, wykorzystywane w pozycjonowaniu stron www.

Rozwój branży SEO pociągnął za sobą powstanie wielu małych firm zajmujących się copywritingiem, czyli pisaniem tekstów mających na celu poprawę pozycji strony w rankingach wyszukiwarek. Jednak zapotrzebowanie jest tak wielkie, że wciąż jeszcze jest miejsce dla osób poszukujących nietrudnego zarobku. Dla osób szukających mniejszych pieniędzy i nie traktujących pisania tekstów SEO jako głównego źródła zarobku powstały specjalne portale, na których mogą szukać zleceń copywritingu oraz wystawiać swoje teksty na sprzedaż.

Zarabianie na pisaniu tekstów a działalność gospodarcza

Zarabia napisaniu tekstów nie wymaga prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a potencjalne zarobki przy systematycznym dodawaniu tekstów mogą sięgnąć nawet kilkuset złotych miesięcznie. Internetowe giełdy tekstów SEO takie jak gieldatekstow.pl można potraktować również jako wprawkę przed otworzeniem własnej firmy – dają one bowiem możliwość poznania rynku i przekonania się, na jakie teksty jest największy popyt – co jest wiedzą znacznie cenniejszą niż teoretyczne informacje z branżowych blogów. Warto jednak pamiętać, że praca copywritera nie gwarantuje stałych dochodów oraz może wymagać zaangażowania w nietypowych godzinach.